Незалежно від того, чи ви фотограф-початківець, чи досвідчений професіонал, редагування портретів при обробці може допомогти покращити ваші зображення та вивести їх на новий рівень. Розглянемо важливі поради та прийоми, які допоможуть вам навчитися як відредагувати портрет від початку до кінця. Що ми розглянемо у цій статті?
Основні теми, яких ми торкнемось, це: композиція, тональний діапазон фотографії, правильний баланс білого, виділення очей, творчі ефекти.
Композиція
Композиція має вирішальне значення у фотографії, оскільки вона визначає, як елементи всередині зображення впорядковуються, впливаючи на загальний візуальний ефект. Гарна композиція веде погляд глядача крізь фотографію, що підкреслює головний фокус зображення. Композиція допомагає передати контекст і настрій сцени, її також можна використовувати для створення виділення об’єкту в кадрі. Для створення композиції на вже готовому кадрі потрібно користуватись інструментом кадрування.
Інструмент кадрування — важливий перший крок, коли справа доходить до редагування вашої портретної фотографії. Хоча важливо спробувати правильно обрати композицію ще під час фактичної фотосесії, робота з людьми призводить до того, що ваша композиція може не завжди бути ідеальним. Зазвичай фотографи знімають багато рухомих кадрів під час фотосесії, щоб потім обрати кадри, які можна вдало обрізати.
Кадруйте обличчя – усуньте зайвий фон і зверніть увагу безпосередньо на людину. Це дозволяє вам підкреслити риси обличчя та деталі, роблячи портрет більшим інтимним і важливим. Тісне обрізання може допомогти досягти кращої композиції і може допомогти усунути відволікаючі елементи або безлад із кадру.
Вирівняйте лінію горизонту – редагуючи свою портретну фотографію, ви зазвичай дуже зосереджені на сам портрет, забуваєте поглянути на решту зображення. Надзвичайно простий спосіб підвищити професіоналізм ваших портретів – це випрямити лінію горизонту або будь-які помітні прямі лінії на вашому зображенні. Це може включати, наприклад, будівлі, паркани та дерева.
Кадрування за правилом третин – Коли ви відкриваєте інструмент кадрування, зазвичай він автоматично накладає сітку 3×3. Ви можете використовувати цю сітку для налаштування кадрування відповідно до зображення, над яким ви працюєте. Якщо об’єкт зйомки трохи зміщений, ви можете переконатися, що вони рівномірно розташовані посередині кадру. Або можете вирішити бути цілеспрямованішим у обрізанні та перемістити їх у третини вашого зображення.
Тони та баланс білого
Наступним кроком у процесі редагування є балансування тонів і балансу білого ваших фотографій. Ми збираємося почати з тонів, які стосуються рівнів
яскравості на фотографії, від суцільного чорного до чистого білого. Основна мета використання цього інструменту – збалансувати світло у вашому зображенні та щоб дати вам хорошу базу для роботи до кінця редагування.
Відтінок шкіри та ретуш
Як тільки ви досягли бажаного тону і кольору для вашої фотографії, наступним кроком є покращення портрета. Це означає налаштувати тони шкіри, щоб кольори були правильними, а також зробити ретуш шкіри. Уникайте будь-яких неприємних кольорів на шкірі, наприклад зелені відблиски від розташування або дивних кольорів з ваших інструментів редагування. Отримавши правильний відтінок шкіри, наступним кроком буде видалення будь-яких плям. Потрібно видалити плями на шкірі таким чином, щоб зберегти природну текстуру шкіри об’єкта, щоб ретуш виглядала максимально реалістично.
Студійне світло
Студійне світло – це потужний інструмент у редакторі фото, який можна використовувати для додавання творчого освітлення, якщо у вас не було обладнання або засобів, щоб зробити це на місці фотосесії. Почніть зі збільшення повзунка Studio Light Amount, щоб побачити ефект освітлення. Ви також можете натиснути кнопку «Показати на полотні», щоб легше було побачити, де джерело світла надходить. Спробуйте перемістити джерело світла, щоб ви могли подивіться, як освітлення впливає на зображення.
Портретне Боке
Портретне боке – це чудовий спосіб додати більше глибини та виміру вашій фотографії. Навіть якщо ви сфотографуєте на відкриту діафрагму f1.2, між об’єктом і фоном все одно може бути недостатньо простору. Додайте боке у редакторі, щоб ще більше розмити задній план.