Давайте розберемось, які функції виконує кожен з режимів, як їх використовувати для досягнення поставлених цілей. Переключення між режимами надає можливість експериментів та досягнення цілей фотографа. Зрештою, на режим Авто можна буде перемкнутись у будь-яку хвилину, але важливо знати, для чого потрібні інші, ручні режими фотозйомки.
Авто режим (A)
Цей режим повністю автоматичний – він навіть прораховує потрібну силу спалаху. При поганому освітленні режим “Авто” автоматично підвищує ISO щоб виключити погіршення якості знімку від руху камери. Цей режим може бути корисним якщо ви знаходитесь у постійно змінному зовнішньому оточенні або даєте камеру другу, щоб він швидко зробив декілька фото, не знаючи можливості інших режимів.
Програмний режим (P)
Програмний режим є наступним кроком після автоматичного режиму. Камера встановлює діафрагму та витримку, а вам потрібно буде самостійно виставити ISO або активувати спалах. В цьому режимі також є більше контролю над функціями камери, зокрема над параметрами майбутнього зображення. Оберіть цей режим, якщо ви хочете отримати більше контролю над своїми фотографіями, але все ж бажаєте певного рівня автоматизації. Програмний режим завжди обирає найменшу витримку, щоб зменшити ризик тремтіння камери. Однак за слабкого освітлення програмний режим може не вибрати достатньо коротку витримку. Якщо можливе тремтіння камери, слід збільшити ISO. Лише коли освітлення достатньо яскраве, програмний режим вибере меншу діафрагму, щоб збільшити глибину різкості і дозволяти більшій частині зображення виглядати чітко.
Режим пріоритету витримки (Tv)
У режимі пріоритету витримки ви вибираєте витримку, а камера вибирає діафрагму об’єктива, яка забезпечить правильну експозицію. Цей режим особливо корисний, коли ви хочете контролювати ступінь розмиття руху, яке з’являється на ваших знімках. Наприклад, щоб заморозити дію, що швидко рухається, слід вибрати коротку витримку.
Якщо яскравість сцени надто велика, використання режиму пріоритету витримки може призвести до перетриманих зображень. Це пов’язано із тим, що камера може не в змозі вибрати достатньо малу діафрагму, щоб відповідати вибраній витримці.
Режим пріоритету діафрагми (Av)
Режим пріоритету діафрагми дає змогу вибрати діафрагму, а камера автоматично встановлює витримку, яка забезпечить правильну експозицію. Діафрагма також впливає на глибину різкості: мала діафрагма забезпечує більшу глибину, велика діафрагма – меншу глибину. Велика глибина різкості означає, що всі на зображенні буде різким – від об’єктів поблизу до об’єктів на великій відстані. Це корисно, коли потрібно точно контролювати глибину різкості. Мала глибина різкості означає, що тільки суб’єкти, близькі до камери, будуть у фокусі, а все що позаду – буде розмитим.
Ручний режим (М)
В ручному режимі ви контролюєте усі параметри фотозйомки – діафрагму, витримку та ISO. Однак щодо ISO – то цей параметр можна виставити у режим “Авто”. Камера буде показувати експозицію майбутнього знімку, але ви самостійно вирішуєте, яким саме параметром змінюєте експозицію.